Joshua

Testovací Meander - špatný tisk

Nov 09, 2017 5:10 pm

Dobrý den, snad mi tady někdo poradí. Na maily nikdo nereaguje.
Když tisknu pokusný meander pro doladění první vrstvy tak je na pravé straně přiliš rozpláclý.
Když doladím "Z" aby byla stopa na levé straně akorát, tak na pravé je příliš rozmázlá a naopak, když ji doladím na pravé straně, tak na levé jsou mezery mezi outlajnami i šrafovanou výplní (prvni vrstva destičky Prusa) A to jsem přiložil dobrou fotku s nejlepším poměrem špatné/špatné.
Zkusil jsem vše, snad desetkrát celou kalibraci, která pořád napíše, že gratuluje všechno je kolmé, bla bla... Před každým tiskem si tiskárna změří pracovní plochu (bůhví jestli skutečně něco dělá) a pořád je to stejné! Nedá se to kompenzovat ani jenmým doladěním podložky v menu. Nic nefunguje. Samozřejmě nefunguje ani ručné posunutí jednoho trapézu, ani jemně posunout Pindíka, nic! Tiskárna ignoruje jakékoli korekce. I svá měření pravděpodobně.
Podložka je navíc v Xové ose uprostřed prohnuta do lavóru asi o 2 desetiny. Je takhle křivá již od výrobce a nedá se s tím nic dělat. Je to jakýsi plast a navíc teplotně závislý. Takže nevím jestli to může být tou křivou deskou. Ale to by pak bylo tenké na obou stranách a uprostřed tlustší.
Nepomůže ani velejemné doštelování geometrie celé tiskárny a opětovná kalibrace. Vždy to zkalibruje dobře (tedy alespoň to tak píše, ale realita je zjevně jiná)
Jak mám tento problém vyřešit?
Je tady někdo kdo umí jasně a účinně poradit? Už mě to po týdnu zkoušek a ladění nebaví.
Koupil jsem tu tiskárnu v dobré víře, že je osvědčená, ale dostal jsem hromadu levných závitových tyčí, milion matic, kladek s jedním ložiskem a závitem místo hřídelky, čínských ložisek, a jiných failů... a je s podivem, že to vůbec tiskne. Což trochu oceňuji :-)
Ani se nedivím, že to není úplně v cajku, všechno pruží již při pohledu a podložku neudělám křivější ani kdybych ji tepal z plechu, ale když tam píšou, že ten meander musí mít stejnou tloušťku, tak toho alespoň jednou někdo musel dosáhnout :-D
Proto bych si to dovolil chtít taky! Aby ty tisky k něčemu i byly.
Děkuji za efektivní radu. Jinak budu muset tiskárnu vrátit.
Je možné, že jsem něco přehlédl a slepý jsem já a ne sonda tiskárny.

Dále prosím poradit s jakýmsi jitterem, který způsobuje, že jsou náhodně posunuté všechny vrstvy. Viz přiložené fotky. Ale to může být tím, že jsem příliš napnul řemeny.
Filament je špatně navinutý stříbrný PLA, který je zdarma ke kitu. Teploty jsem zkoušel 210, 215, 220 a 40, 45, a 55 (předvolených 55 je průser)

Děkuji mnohokrát! :-)
Attachments
IMG_20171107_154546.jpg
IMG_20171107_154546.jpg (1.61 MiB) Viewed 1399 times
IMG_20171107_220833.jpg
IMG_20171107_220833.jpg (1.43 MiB) Viewed 1399 times
IMG_20171107_211735.jpg
IMG_20171107_211735.jpg (1.35 MiB) Viewed 1399 times
www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/

Produktový design | grafický design | firemní identita | dekorativní fotografie | marketingové materiály | CAD/CAM | návrhy spotřební elektroniky | poradenství v oblasti designu.

Joshua

Re: Testovací Meander - špatný tisk

Nov 09, 2017 6:20 pm

Děkuji. Bude to asi ta křivá podložka. Mám ji přesně tak křivou jako je na poslední fotce linkovaného vlákna.
Jenomže ta jejich slavná podpora na maily nereaguje již celé týdny! Zítra tam zavolám.
Zatím díky za ochotu!
Last edited by Joshua on Nov 09, 2017 6:27 pm, edited 1 time in total.

Produktový design | grafický design | firemní identita | dekorativní fotografie | marketingové materiály | CAD/CAM | návrhy spotřební elektroniky | poradenství v oblasti designu.

Joshua

Nov 09, 2017 6:23 pm

P.S.
Minimálně deset let jsem nebyl takhle nasraný. :-) Teď jsem poprvé po deseti letech koupil něco českého. :-)

vojtech
Pro
Pro
Answers: 5

Nov 09, 2017 7:56 pm

a zkoušel jsi Kalibrace > Korekce podložky a tam doladit podložku (mínus hodnota znamená tryska blíž podložce)

Jinak to chce klid 3D tisk zatím není v této cenové relaci o tom zmáčknout tlačítko a ono to vypadne z tiskárny ...
můžu tě ujistit, že bezproblémovej tisk není ani u daleko dražších tiskáren ... faktorů které ovlivňují 3D tisk je příliš mnoho

Joshua

Nov 09, 2017 8:27 pm

Nejedná se mi o bezproblémový tisk! Vím, že je to kuchyňská technologie, proto jsem čekal šest let, ale nic se de facto nezměnilo.
Jen mě vytáčí ta fušeřina, která asi ani nemá obdoby. :-) Nic tak low end jsem neviděl. I číňan se snaží víc, ale je čtyřikrát levnější.
Má to reálnou hodnotu čínských tiskáren. Nechal jsem se nachytat, že je to docela pohledově hezké a naletěl jsem na marketing.
Sám ho dělám, takže kovářova kobyla... :-D Dobře mi tak! Stydím se za sebe.
Samozřejmě, že jsem zkousel věškeré korekce podložky, které ale tiskárna úplně ignoruje. Nepozoruji ani zhoršení ani zlepšení.
Tak křivou podložku a z takového materiálu bych si nedovolil dát ani do tiskárny za tisícovku. Po každém zahřátí je to trochu jinak křivé.
I ten "pavouk" pod tím, je taky dobré dílo. A ta nejlevnější čínská ložiska, která jsou špatná už když jsou nová, a s těma skobičkama, nebudu ani komentovat. A dalších asi sto věcí... prostě konstruktérský středověk.
Softvér ale musím pochválit. Ale třeba ho ani nepsali oni :-D
Hele, nebudu o tom psát, byl bych moc upřimný a třeba by mi pak ani nedali novou podložku :-) :-)
Uvidím co mi zítra řeknou. Jinak jim to vrátím. Potřebuji aby to splňovalo poze jednu jedinou podmínku - aby to bylo rovné a pevné!
Samotný tiskový proces mě neštve, vždy to bude "tavná pistole" se zpoustou imbecilní alchymie, ale to doladím. Jen mi musí poslat rovné díly.
Pokud ne, tak to odsud tak nakopnu, že to doletí až do Práglu. :-)))
A končím raději... Děkuji za prima odkaz, potvrdil mi, co jsem si myslel.

vojtech
Pro
Pro

Nov 09, 2017 8:51 pm

Obávám se že s tímto přístupem jsi si měl koupit buď hotovou seřízenou i3ku (na kterou je i lepší support) a nebo rovnou třeba Ultimakera, Makerbota ... pokud na tom chceš dělat design pro zákazníky

RepRap tiskáren už jsem postavil hodně, a taky několik číňanů, ale ty se kvalitou zpracování, materiálama ani tisku nedali srovnat s tím co uměj české tiskárny ...

Joshua

Nov 09, 2017 9:15 pm

Myslím si, že můj přístup je zcela v pořádku. Někdo to říct musí. Lidé jsou extrémně nenároční, slepí, němí a výrobci toho využívají.
Veškerý dobrý byznys na planetě profituje z hlupáků. Odjakživa. A nikdy to nebude jinak. A je to tak ve všech oborech.
V hlouposti cílové skupiny exceluje obor HiFi, to je neuvěřitelná imbecilita. Vím o čem mluvím :-) :-)

Ultiho anebo Zortrax mám v "merku" již mnoho let. A na jaře do toho Ultiho půjdu.
Taky mám návrh své "kostky", kterou chci zrealizovat, ale to je nad rámec debaty. Průšovice měla být vstup abych se seznámil s materiály
pro tisk funkčního designu v několika specifických oblastech a nemusel kupovat SLS.
V krátké době budu mít i RII a budu mít tedy možnost přímého srovnání na stejných vzorcích. Na svých, žádné kraviny z netu.

A jen aby bylo jasno - mě se ta Průšovice velice líbí jak je jednoduchá i když současně je to tragedie. takže je to taková "zenová" tiskárna. :-D
Kdyby stála max. 8k tak neřeknu ani půl slova a budu ji i docela s radostí vylepšovat a velebit jako ti, kteří tisknou dráčky, žabičky a květináče. Tam je zcela jedno jakou má první vrstvu!
Ale jelikož má dost drzou cenu, tak chci aby byla rovná! A chci podporu a chci vyměnit díly a využít až do mrtě vše co slibují.
Ale pokud mají křivé podložky tak budou asi i na sestavených tiskárnách. Kit je proto lepší, protože mám pod kontrolou celou stavbu a můžu to počas stavby i vylepšovat. Jenom nesmí obsahovat odpadní díly! Což se u mého kitu stalo. A podle toto co čtu via celej internet, tak nejsem první.

A už dost bylo. Nemá to cenu dál pitvat. Budu rád když mi vymění díly a když to dám deckám na tisk vánočních formiček.

P.S. ta i3 mě ale docela zaujala. Mohl jsem počkat. Už to není tyčová onanie. I podložka má luxusní povrch, ten se mi líbí velice!
Dělá to luxusní povrch styčných ploch výtisků. To je přesně co hledám. Ale už mám strach... tak raději nic.

vojtech
Pro
Pro

Nov 10, 2017 4:11 am

Obávám se že to je spíš naopak - když tam zbouchávaj tiskárny dohromady můžou vadné díly spíš odhalit při finální kalibraci. Při kompletaci kitů sice asi kontrola kvality dílů taky nějaká je ale spíš proklouzne vadný díl.

Jestli pořizuješ i Rebela II budeš z Průši trochu zklamanej ... Rebel II pokud se opravdu precizně seřídí (to se neudělá za den) tak stejný výtisk vypadá líp (aspoň u mě tomu tak je). Zatím mám lepší výtisky i z staré Prusa i3 1,75 než z MK2S. A co je horší Rebel II i stará i3 1,75 vyjedou stejný výtisk rychleji.
MK2S mám krátce a zatím z ní taky nejsem nadšený a snažím se z ní dostat maximum (zatím si s ní jenom hraju ještě jsem ji nenasadil do plného provozu kde mi jedou i3 1,75 a Rebel II)

Máš taky možnost přestavět MK2S do rámu alá Rebel pak to je zase o něčem jiném viz.:
https://shop.prusa3d.com/forum/original ... t1398.html

Do Prusa i3 MK3 zatím rozhodně nejdu je tam na mě moc "kurvítek" která nemám pod kontrolou (mám radši stroj co můžu plně ovládat)

Jo a pokud chceš opravdu hezké výtisky zapřemýšlej o nákupu Simlify3D sice už se Slic3r od doby co so začal Prusa vyvíjet hodně zlepšil, ale S3D je o dost dál.

Joshua

Nov 10, 2017 9:47 am

Simplify 3D jsem si pro jistotu koupil. Ale zatím jsem ho jen otevřel a zavřel. :-) Musím nejdřív dát dokupy tiskárnu.
Vím, že Rebel bude o dost dál.

Return to “Stavebnice Prusa i3 (Archiv)”