michal.b9

MkII přestala zavádět filament

Aug 01, 2016 7:55 am

Jsem necelý měsíc vlastníkem modelu Mk II. Tisknu docela hodně a již několikrát tiskárna zavedla filament až na několikátý pokus (druhý až třetí). Včera jsem po cca 4 hodinovém tisku měnil strunu a nová se již definitivně odmítla zavést. Absolvoval jsem cca 10 - 15 pokusů se stejným výsledkem :

Struna se začne bez problémů natahovat až zhruba do chvíle, kdy motor podavače přejde do nízkých otáček. Potom se struna zasekne i když se motor se stále točí (je to vidět na jeho ose). Zkusil jsem trysku vyčistit akupunkturní jehlou. Napoprvé s obtížemi prošla po celé délce a nyní jde zasunout zhruba do poloviny.

Podle struny, kde kolečko podavače vybrousí vždy půlkulatý výbrus do poloviny struny je problém 54 mm pod středem podávacího kolečka, kde se struna zarazí.

Tryska je jak podle displeje tak podle subjektivního pocitu když přiložím ruku správně předehřátá. Ještě podotknu že již asi čtvrt roku intenzivně tisknu také na předchozím modelu a tak tento problém nikdy nenastal a podávání zde pracuje na 100 procent.

Nějaký nápad prosím pěkně ?

Díky

Godric

Re: MkII přestala zavádět filament

Aug 01, 2016 8:36 am

Celkem dost možné, že je hotend stejně ucpaný, stalo se mě jednou, že mě zůstal filament po vytahování v PTFE trubičcce, vycházelo to i na obdobnou vzdálenost

michal.b9

Aug 01, 2016 9:14 am

Díky za odpověď. Takže to začíná vypadat že nějaký běžný uživatelský trik na tohle nebude a rozborce a sborce se ta tiskárna bohužel nevyhne :-(

michal.b9

Aug 01, 2016 9:37 am

Tak přece jenom jedna uživatelská rada od podpory. Ma se jednat pouze o ztuhly filament v trysce a staci predehrat pres ladeni pouze extruder na 260 C a filament znovu zavest. Tak to zitra vyzkousim a dam vedet, jak to zafungovalo.

Godric

Aug 01, 2016 10:14 am

Hm, já zkoušel 240 a neprošlo to, možná to chce víc, dej pak vědět, já použil trik, že jsem nažhavil drát a vsunul ji do hotendu z vrchní strany přes PTFE trubičku... filament se přilepil na drát a vytáhl jsem ten materiál pěkně ven.

michal.b9

Aug 03, 2016 2:05 am

Tak trik se zvýšením teploty na 260 C rozhodně nevyšel. Filament se chová pořád stejně, nelze zavést a akupunkturní jehla zespoda tryskou projde jenom kousek. Bohužel :-(

Godric

Aug 03, 2016 6:55 am

Ne zespodu, ale z vrchu!!! oddělej přítlačné kolečko, nahřej drát (já nažhavil mosazný drát do ruda) a dej ho z vrchu. Nemusíš se bát, že by si poškodil PTFE trubičku, ten mosazná drát strašně rychle ztratí teplotu, takže to taktak stačí, aby to zajelo do zatuhlého filamentu...

michal.b9

Aug 03, 2016 7:11 am

Rozumím seshora, to jsem pochopil bylo to dobře napsané. Jen protože mám tiskárnu jako hotový výrobek od Průši jsem tento krok ještě raději ještě nedělal a schovávám si demontáž jako poslední možnost. Prostě hotový výrobek co by měl fungovat sám o sobě a nějak se mu to zadrhává ve více směrech budu demontovat opravdu jako poslední možnost. Zatím se řídím pokyny na průšově chatu, zrovna si píšeme (tedy čekám 24 minut na poslední odpověď) a zdá se, že to dospěje opravdu k zavedení drátu seshora, každopádně dám vědět. Díky.

david.t2
Answers: 1

Aug 03, 2016 7:40 am

michal.b9 wrote:Prostě hotový výrobek co by měl fungovat sám o sobě a nějak se mu to zadrhává ve více směrech budu demontovat opravdu jako poslední možnost.
To není žádná demontáž. Odklopení přítlačné kladky a vyčištění trysky od zatuhlého filamentu bych zařadil spíš mezi úkony údržby.

michal.b9

Aug 03, 2016 8:02 am

Ano, poté co jsem to úspěšně absolvoval souhlasím že toto není demontáž. Ale předem se toho trochu bál.

Takže opravdu odklopit po odšroubování přítlačných šroubů přítlačné ložisko, zahřát a prošťouchnout drátem. Podle průši 1,5 mm mě stačil 1,2 mm a musel jsem použít ovšem dost značnou sílu. Strunu to nyní zavádí halelujá a teď jdu řešit proč to během této opravy ztratilo nulovou pozici osy Z a nefunguje autokalibrace a tisková hlava se zarývá do podložky.

Díky všem za odpovědi, zatuhlý filament v horké části už umím vyčisti :-)

Return to “Ostatní (Archiv)”